TRT 1

  • Ünvan:TÜRKİYE RADYO VE TELEVİZYON KURUMU
  • Adres:Turan Güneş Bulvarı 06540 Or-an/Ankara
  • Eposta:trt1@trt.net.tr
  • Telefon:444 0 878
  • Web Site:http://www.trt1.com.tr

TRT 1 Hakkında :

Türkiye Cumhuriyeti’nin televizyonculuk sektöründe ilki olan ve ülkemizin ilk ulusal kanalı olma niteliğini taşıyan TRT1, 31 Ocak 1968 tarihinde televizyon yayınlarına başlamıştır. Ülkemizin açılan ilk TV kanalı olan İTÜ TV’de TRT1 kurulduktan sonra tamamen TRT1’e devredilmiştir.

TRT1’in merkezi Ankara’da bulunmaktadır. Ülkemizin en çok izlenen ve en çok sevilen kanallarından birisi olan TRT1; yayımladığı diziler, televizyon programları, haber programları ve daha birçok program sevilerek izlenmektedir. 1984 yılında renkli yayına geçen kanal, 2012 yılında ise HD olarak yayımcılığa başlamıştır. TRT1 sadece Türkiye üzerinde değil dünya çapında hizmet vermektedir.

TRT1’in birçok yan kanalı bulunmaktadır. Bu kanalları sıralayacak olursak şu şekildedir: TRT Haber, TRT Spor, TRT Çocuk, TRT Müzik, TRT Belgesel, TRT World, TRT Avaz, TRT Kurdî, TRT al Arabiya, TRT Diyanet, TRT 4K UHD, TRT Okul, TRT Türk, TRT 3 ,TBMM TV.

TRT1 tamamen Türkiye Cumhuriyeti devletinin kanalıdır. Bu yüzden devlet tarafından birçok duyuru, açıklama, haber ve birçok yayın TRT1 üzerinden yayımlanmaktadır. Bu yüzden Türkiye Cumhuriyeti halkının en çok güvendiği televizyon kanalı da TRT1’dir.

TRT1’i sitemiz üzerinden TRT1 donmadan canlı izle gibi kolayca izleyebilir; full hd 720p olarak TRT1 canlı yayını izle işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca TRT1; Türksat uydusu üzerinden, Tivibu üzerinden, Digiturk ve D-Smart üzerinden naklen yayın yapmaktadır. TRT1 tamamen ücretsiz ve ulusal bir kanaldır.
SİTENE EKLE