Çocuk kanalları izle

Türkiye'de 2000'li yılların başında artan bir ivme ile birlikte çocuk kanallarında gözle görülür bir artış gözlemlenmiştir. Uydu kanallarının birbiri ardında açılması ile birlikte çocukları özel olarak düşünen yapımcılar ve kanal sahipleri sadece çocuklara yönelik yayın yapan kanalların kuruluşunda ve işleyişinde önemli bir paya sahiptir. Bu kanallarda çizgi film başta olmak birçok eğitici ve eğlendirici programlara da yer verilmektedir. Trt Çocuk Kanalı ve Programları             Trt Çocuk kanalı en çok izlenen ve hem çocuklar hem de ebeveynler tarafından ilgiyle takip edilen programlara imza atan bir çocuk kanalıdır. Bu kanalın en önemli özelliği çocuklara çizgi filmler üzerinden tarihi de öğretmesidir. Tarihi bir içeriğe ve dokuya sahip birçok çizgi film günlük olarak Trt Çocuk kanalında yayınlanmaktadır. Kaf Dağı Masalları adlı programda çocuklara tarihi izler taşıyan masallar anlatılmaktadır. Ramazan ayına özel programlar ve diziler de Trt Çocuk kanalının yayın akışı içerisinde bulunmaktadır. 

 

-TRT ÇOCUK CANLI İZLE

Cartoon Network Kanalı ve Programları             1992 yılında yayın hayatına başlayan ve merkezi Amerika, Atlanta'da bulunan Cartoon Network kanalı da çocuk kanalları arasında bulunmaktadır. Türkiye'de tamamen Türkçe dublajlı olarak yayın yapmaktadır. Gumball özellikle ana okulu ve ilköğretim çağındaki çocukların ilgiyle takip ettiği bir çizgi dizidir. Bu kanalın yayın akışında Boomerang Kuşağı adlı özel bir yer de bulunmaktadır. Burada genel olarak Tom ve Jerry gibi klasik haline gelmiş yayınlar gösterilmektedir. 

 

-CARTOON NETWORK CANLI İZLE

Minika Go ve Çocuk Kanalı             Yine aynı şekilde hem çocuklar hem de aileleri tarafından izlenen diğer çocuk kanalının adı Minika Go'dur Ayrıca Minika Çocuk adlı başka bir çizgi film kanalı bulunmaktadır. Bu kanalın yayın akışı içerisinde Ayıcık Bombo, Gökkuşağı Rubby ve Bay Becerikli gibi çizgi diziler mevcuttur. Tüm uydulardan yayın yapan bir çocuk kanalıdır.